2418/53
Fransk chaiselong/ solstol med fodskammel af formbøjet træ og rattan fletværk i farver, ryglænet kan indstilles i flere niveauer, aftagelige brede armlæn. Ca. 1930. H. 102. B. 72,5. L. 138/ 187.
Stand
Ridser og mærker. Brugsslitage. Lidt vakelvorn.
Auktion
Ældre malerier, møbler og varia, 29. april 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |