Alexandre Vibert (f. 1847, d. 1909)
Bladformet Art Nouveau relief af forgyldt bronze med bevinget kvinde liggende ved valmue. Sign. A. Vibert. Mrk. E.Colin & Cie, Paris. L. 23 cm. B. 15 cm.
Seller informs: Er i virkelig god stand med meget små tegn på brug.
Bemærk: Emnet er omfattet af Hvidvaskloven. Ved hammerslag på 50.000 kr. eller mere inklusivt salær skal køber aflevere kopi af gyldigt billede-id og adresselegitimation for at få udleveret emnet.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. maj 2024
14 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||